Galerie minerálů vysočiny

Kód: 517
€22,90
Skladom

192 strán, pevná väzba, krieda, 350 fotografií

Kryštály citrínu, záhned či ametystu sú poklady Vysočiny a táto kniha sa snaží priblížiť všetkým milovníkom prírody tieto „šperky Zeme“.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vysočina je malebný kúsok prírody, ktorý oplýva nielen krásou lesu, rybníka a lúk, ale aj krásou, čo sa ukrýva pod zemou. Na Vysočine sa totiž nachádzajú prekrásne minerály, ktoré si zaslúžia náš obdiv a ich sláva je dnes už svetová.

Naša kniha je ale aj spovedou niekoľkých zberateľov, ktorí milujú minerály. Vašek a Hela Medunovi spoločne s „Citrínovým kráľom“ Zdeňkom Hanzlom a Liborom Bukáčkom nám tak predstavia staršie aj čerstvé nálezy tunajších minerálov, ukážu nám svoje unikáty a podelia sa aj o príbehy, kde, ako a kedy túto krásu našli.

Galéria minerálu Vysočiny je kniha, ktorá je určená všetkým milovníkom prírody, všetkým, ktorí majú radi minerály, čo sa nachádzajú v tejto prekrásnej krajine Českomoravskej vrchoviny.

Ukážka z knihy:
Vysočina je malebný kúsok prírody, ktorý oplýva nielen krásou lesu, rybníka a lúk, ale aj krásou, čo sa ukrýva pod zemou. Na Vysočine sa totiž nachádzajú prekrásne minerály, ktoré si zaslúžia náš obdiv a ich sláva je dnes už svetová. Kryštály citrínu, záhned či ametystu sú poklady Vysočiny a naša kniha sa snaží priblížiť všetkým milovníkom prírody tieto „šperky Zeme“.

Naša kniha je ale aj spovedou niekoľkých zberateľov, ktorí milujú minerály. Vašek a Hela Medunovi spoločne s „Citrínovým kráľom“ Zdeňkom Hanzlom a Liborom Bukáčkom nám tak predstavia staršie aj čerstvé nálezy tunajších minerálov, ukážu nám svoje unikáty a podelia sa aj o príbehy, kde, ako a kedy túto krásu našli. Galéria minerálu Vysočiny je kniha, ktorá je určená všetkým milovníkom prírody, všetkým, ktorí majú radi minerály, čo sa nachádzajú v tejto prekrásnej krajine Českomoravskej Vrchoviny.